Rozkład Jazdy

Busy do Niemiec

Niemcy położone są w centrum Europy. Graniczą z dziewięcioma państwami. Żaden inny kraj europejski nie ma więcej sąsiadów. Niemcy są federalną republiką parlamentarną. Na czele rządu stoi kanclerz, a na czele państwa – prezydent. Prezydent pełni głównie funkcję reprezentacyjną. Kraj dzieli się na 16 krajów związkowych (landów). Każdy z nich ma swoją własną konstytucję i posiada dużą autonomię, jeżeli chodzi o organizację wewnętrzną. Stolicą Państwa jest Berlin, a językiem urzędowym język niemiecki. Oferujemy transport do najbardziej popularnych wśród Polaków miast w Niemczech. Z nami dojadą Państwo do wielu niemieckich miejsc pracy stałej i sezonowej, a także do rodziny mieszkającej na terenie tego kraju.

Busy do Holandii

Niderlandy nazywane były i nadal są Holandią. Nazwa Holandia została zastąpiona z dniem 1 stycznia 2020 przez nazwę Niderlandy, ale nazwa Holandia w powszechnym użyciu pozostanie na pewno jeszcze przez długi czas. Nazwa ta pochodzi od dwóch dominujących w historii kraju prowincji – Noord i Zuid-Holland Holandia to kraina wiatraków, to miejsce gdzie wytwarza się wspaniałe sery, a także gdzie liczne pola pokrywają wiosną cudowne połacie tulipanów. Kraj w którym większość ludzi używa rowerów do przemieszczania się po mieście, gdzie legalna jest marihuana oraz gdzie znajdują się słynne „okienka”. Holandia jest parlamentarną monarchią konstytucyjną. Szefem rządu jest premier, a głową państwa − monarcha. Władzę wykonawczą sprawuje rada ministrów. Kraj dzieli się na 12 prowincji i 388 gmin. Terytorium Holandii jest również podzielone na 22 strefy wodne, którymi zarządza specjalna rada ds. gospodarki wodnej. Do Holandii należy również 6 zamorskich krajów i terytoriów na Karaibach. Stolicą Państwa jest Amsterdam, a językiem urzędowym niderlandzki.

Busy do Belgii

Królestwo Belgii słynie na całym świecie z niezwykłej belgijskiej czekolady oraz wyśmienitego piwa, a architektura tego niewielkiego państwa robi duże wrażenie. Belgia jest krajem wysoko rozwiniętym i nowoczesnym. Belgia jest federalną monarchią konstytucyjną. Na czele państwa stoi król, a na czele wielopartyjnego rządu – premier. Uprawnienia do podejmowania decyzji nie są scentralizowane, lecz podzielone między trzy szczeble administracji rządowej: rząd federalny, trzy wspólnoty językowe (flamandzka, francuska oraz niemiecka) i trzy regiony (Flandria, region stołeczny Brukseli i Walonia). Wszystkie one są równe pod względem prawnym, lecz mają uprawnienia i obowiązki w różnych dziedzinach. Bruksela, wraz z Luksemburgiem i Strasburgiem, jest jedną z trzech oficjalnych siedzib instytucji Unii Europejskiej. Stolicą Państwa jest Bruksela, a językiem urzędowym niderlandzki, francuski i niemiecki.

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
Wyjazdy
z Polski
Powroty
do Polski

Zamów Przejazd

Wysłanie formularza oznacza zaakceptowanie Regulaminu przewozu.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Holub Travel danych osobowych podanych w formularzu. Pana/Pani dane będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi, przedstawieniem oferty danej usługi. Podanie danych jest dobrowolne. Administratorem podanych przez Pana/ Panią danych osobowych jest Holub Travel z siedzibą przy ul. Kołątaja 31/7, 87-100 Toruń. Przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.